مصاحبه سایپا نیوز با مدیر عامل شرکت سودیکو 1402/11/03 - 15:07:41

به گزارش سایپا نیوز، سیامک معارفی،‌ مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره شرکت سودیکو (تهیه و توزیع مواد ریخته‌گری و قطعات صنعتی ایران) درباره حضور این مجموعه در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی مدیریت پسماند، بازیافت، ماشین‌آلات و صنایع وابسته،‌ گفت: شرکت سودیکو تنها شرکت تخصصی حوزه مدیریت پسماند و بازیافت گروه خودروسازی سایپا است که در نمایشگاه یاد شده حضور فعال دارد و از همین‌رو از فعالان اقتصادی، سرمایه‌گذاران، مشتریان، شرکای تجاری و بازدیدکنندگان نمایشگاه،‌ دعوت می‌شود که از اقدامات و برنامه‌های توسعه‌ای که شرکت سودیکو دارد، دیدن کنند.

او با بیان اینکه حضور شرکت سودیکو در نمایشگاه مدیریت پسماند، بازیافت، ماشین‌آلات و صنایع وابسته، به جهت ورود به حوزه بازیافت و خروج از خام‌فروشی و ورود به کسب و کارهای جدید در راستای مدیریت پسماند و حفظ محیط زیست است، ‌افزود: مسیر جدیدی که شرکت سودیکو در پیش گرفته با دستور مستقیم و حمایت‌های قابل توجه مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا است، لذا سعی ما این است که با حضور در نمایشگاه‌های تخصصی، سطح همکاری با فعالان حوزه بازیافت و محیط زیست را افزایش دهیم. 

او تصریح کرد: تعامل با صنایع مختلف و استفاده از فرصت‌های موجود برای ایجاد کسب و کارهای نوین با بهره‌گیری بیشتر از توانمندی‌ها و نقاط قوت شرکت سودیکو، ‌از دیگر دلایل حضور فعالانه در نمایشگاه مدیریت پسماند، بازیافت، ماشین‌آلات و صنایع وابسته است.

پنجمین نمایشگاه بین‌المللی مدیریت پسماند، بازیافت، ماشین‌آلات و صنایع وابسته تا ۵ بهمن‌ماه از ساعت ۸ الی ۱۵ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران میزبان بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان است.

گفتنی است، در این رویداد ۶۰ شرکت از آخرین دستاوردها و محصولات خود در زمینه مدیریت پسماند، بازیافت، ماشین‌آلات و تجهیزات مرتبط با این حوزه رونمایی کردند. برگزاری این نمایشگاه با هدف آشنایی بازدیدکنندگان با آخرین دستاوردها و محصولات در زمینه مدیریت پسماند، بازیافت، ماشین‌آلات و تجهیزات است؛ همچنین، این نمایشگاه فرصتی برای تعامل و همکاری بین فعالان این حوزه و تبادل دانش و تجربیات است.

جمع‌آوری، ساماندهی و فروش تمامی ضایعات شرکت‌های گروه خودروسازی سایپا،‌ تأمین مواد اولیه مورد نیاز شرکت‌های گروه از محل تحویل ضایعات به مراکز مصرف، جمع‌آوری اطلاعات و ساماندهی و تعیین تکلیف ماشین آلات و تجهیزات و قطعات مازاد و راکد شرکت‌های گروه و ایجاد خطوط بازیافت و فرآوری ضایعات شرکت‌های گروه و تبدیل آنها به مواد اولیه مورد مصرف شرکت‌های گروه و خارج از گروه، بخشی از فعالیت‌های شرکت سودیکو است.